BIŻUTERIA JAKO TWOJA ETYKIETA – SAVOIR VIVRE

BIŻUTERIA JAKO TWOJA ETYKIETA W PRACY

Przez wiele stuleci popularnym zwyczajem było,  to że mężczyźni kupowali swoim wspaniałym damom prezenty w postaci złotych naszyjników, pierścionków czy kolczyków. Skutkowało to wieloma omyłkami w wyborze adekwatnych wzorów na poszczególne okazje. Na szczęście czasy się zmieniły i to kobiety same mogą wybrać to na co mają ochotę czy to sugerując mężczyznom wybrany rodzaj biżuterii czy to zakupując ja na własną rękę.

Biżuteria złota czy pozłacana przede wszystkim ma podobać się kobietom, powinna nie tyle zwracać na siebie uwagę ale na zalety osoby noszącej, zarazem podkreślając jej urodę.

Wiele zawodów kobiecych wymaga nienagannego wyglądu oraz subtelnej i eleganckiej biżuterii na co dzień. Długo trwające tendencje zaczęły się zmieniać , znaczna część kobiet, które zazwyczaj nie przykuwały uwagi do swoich kosztowności  zaczęły odwiedzać wiele różnych sklepów w tym sklepów internetowych z biżuterią złotą jak również biżuterią pozłacaną – jednym z nich jest  www.lovrin.pl

Zazwyczaj właśnie to ich praca, skłania te kobiety aby zaopatrzyć się w kolczyki czy naszyjnik mające szlachetniejszy wygląd.  Wizerunek szczególnie w kontaktach służbowych  ma jedną z decydujących funkcji w kwestii powodzenia zawodowego. To jaki pierścionek czy naszyjnik założymy determinuje cały strój.  A każdy z nas zna powiedzenie „Jak Cię widzą tak Cię piszą”.

Biżuteria pozłacana ma wiele zalet w tym aspekcie, jest to ekonomiczne wersja zakupu jubilerskich wzorów po atrakcyjnych cenach.  Wzory te spełniają wymogi savoir vivre w przypadku prezencji, są delikatne a zarazem modne.

W kwestii savoir vivre wyróżnia się dwa ubiory potrzebne kobiecie, której praca skupia się na pracy biurowej oraz obcowaniu z klientami. Są to: ubiór przeznaczony na co dzień  oraz ubiór na specjalne okazje – zazwyczaj spotkanie wieczorne czy kolacje z klientami.
Podstawową różnicą między tymi dwoma strojami to kwestia właśnie dodatków czyli biżuterii. Zapracowane kobiety zazwyczaj nie mają wiele czasu, na to aby diametralnie zmienić swój strój na wieczór, szczególnie w sytuacji gdy owe spotkanie odbywa się bezpośrednio po pracy.  Praktykowanym wyjściem z takiej sytuacji jest zabranie ze sobą rano innych dodatków, naszyjnika czy kolczyków z cyrkoniami. Biżuteria musi być elegancka i skromna, powinna być harmonijna ze strojem czy nie przeszkadzać w pracy. Niektóre podręczniki savoir vivre dopuszczają dwie ozdoby  noszone w jednym momencie, inne tylko jedną. Na pewno nie powinny w żadnym razie ze sobą kontrastować wzorami czy to zestaw kolczyki i bransoletka czy naszyjnik i bransoletka.

Szczególnie polecanymi tworzywami są białe złoto, platyna, srebro oraz perły w roli dodatków. Ozdoby niewielkich kształtów oraz zawierające niewiele elementów.

Kategorycznie zabrania się noszenia biżuterii wydającej jakiekolwiek dźwięki np. kolczyków stukających o słuchawkę w czasie rozmowy telefonicznej czy bransoletki szeleszczącej przy każdym ruchu.

Seksualność a biżuteria. W sytuacjach zawodowych biżuteria nie może powodować żadnych skojarzeń erotycznych, co oczywiście wyklucza zakładanie naszyjnika przez kobiety o pokaźnym biuście itp.

Biżuteria jest również często używana w roli maski na mankamenty urody. Tutaj radzimy, aby Panie o krótkiej czy pomarszczonej szyi nie zakładały krótkich przylegających naszyjników i odwrotnie.

Omawiany tutaj wcześniej fakt, że zaleca się zakładanie do stroju codziennego niewielu ozdób, nie oznacza to wcale że kobieta powinna posiadać ją w niewielkiej ilości. Każda kobieta jest stworzona po to, aby zadziwiać i zaskakiwać. Zmiana codziennych dodatków pozwoli na zmiany, które zostaną zauważone nawet u Pań posiadających średniej wielkości „szafę”.

Tutaj powołamy się na wspaniały pomysł Coco Chanel – naszyjnik z pereł tak skonstruowany, że można go układać  w naszyjnik krótszy i bransoletkę, lub w  dwa naszyjniki itd. Jeden rodzaj biżuterii na wiele okazji.

Biżuteria na wieczór musi być dobrana z gustem, nie może być strojna i bogata. Powinno się wyeliminować wszystkie takie elementy ubioru, które mogłyby być uznane za frywolne czy kokieteryjne. Mistrzowie etykiety nadal zalecają metale białe,  lecz z dodatkami jak np żółte złoto. Biżuterię wieczorną różnią od dziennej przede wszystkim kamienie. Według ich zdania powinny to być brylanty lub kamienie je imitujące np: kryształy czy cyrkonie.

Biżuteria ze sklepu www.lovrin.pl to wspaniałe jubilerskie wzory w przystępnych cenach. Naszyjniki z kryształami, eleganckie kolczyki czy pierścionki.  Wszystkie produkty są platerowane metalami szlachetnymi, co sprawia że nie powstydziłaby się ich nawet najlepsza pracownia jubilerska.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s